Mrazivé nápady

9. března 2017 v 16:47 | Gruják |  Život Grujáků
Přicházela zima, listí bylo téměř spadané. Příroda utichla. Zvířátka zalezla do svých nor, ptáčci odletěli do teplých krajů na jihu. Dny se stále krátily, venku už se nedalo nic moc dělat. Mezi lidmi se objevili rukavičáci a čepičáci, cyklisté nechávali svá kola doma a raději používali autobusy.

Bylo jasné, že zima už je vlastně za dveřmi. Nastal čas trávit volné chvíle jinak. Bujaré sny a nápady nakonec přetvořili několik nočních snů v nápady, jak trochu rozveselit tyto pochmurné dny mrazu a tmy. Sem tam v ruce křída, lemujíc trasu spousta smajlíků. Jindy, když napadl sníh, hromádky koulí všude okolo chodníků.

No a pak to přišlo.

Proč vlastně stavět sněhuláky tříkouláky, když existuje mnohem jednodužší tvar. Šlo se na věc! Kelímek od velkého jogurtu, naplnit vodou po okraj, enchat zmrznout, pak opatrně ohlodat spodní, tedy horní hranu a udělat dva důlky na bláto. A hle, byl tu bubák! A tak se bubáci začali objevovat všude po vesnici. Byli neškodní a zároveň přehlédnutelní. Příliš se neprosazovali. Byli totiž stvoření, ale neměli žádný účel, krom toho, aby si ten, kdo je zpozoruje, kladl otázku, co to jenom může být, a proč je to zorvna tady?

Tak se zrodily ledové oblůdky, v noci za tmy se zjevující a přes den tající...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama