Televize útočí a občan se klepe strachy!

23. března 2017 v 20:06 | Gruják
Televize, rádia a internety. Všechno útočí na člověka jako by snad o to i sám člověk stál, jako by je přímo prosil. Tak silnou kadencí se totiž nevyznačují ani automatické pušky, když spustí samovolně... Jenže, kdo by mi takhle rozuměl, pojďme si to trochu vysvětlit!

Předvčerejšek byl založen na principu států, které mezi sebou válčily a vytvářeli ze sebe státy hrdinné či státy fašistické, diktátorské, genocidní. Po něm následoval včerejšek, který vytvořil hrdiny z osvoboditelů od režimů, které vznikly následným osvobozením. Herci, zpěváci - osobnosti uznávené těmi režimy. Osoby, které se za těch režimů měli báječně a žili si královský život. Inu, bylo třeba je pobožtit ještě víc. Stačilo, aby taková osobnost řekla, že je pro demokracii a svobodu. To vám bylo haló...

Nu a pak se zjevil dnešek. Z herců se stali kandidáti na prezidenty a různí pronašeči absolutně nesmyslných, vulgárních a násilných mouder. Aby vůbec dokázali prosadit své já a dostat se na šňůru blahobytu, museli se nejmíň třikrát rozvést, čtyřikrát oženin, spáchat desítky afér v bulvárech, obarvit si tělo na modro a podobně. Jenže ani to nestačilo. Peněz mají dost, to jo, ale tam to začíná i končí.

Na svět totiž přišli hrdinové nové doby, dneška - média. Mediální korporace, oligarchové, imperialisté. Vše dělají ve velkém, vždyť všeci kradnú a za všechno může Kalousek! Ave Caesar už děti neznají, vědí však kdo je to Howard Stark a Oliver Queen. A kdo za nima stojí, za těma dokonce fakt i nazývanýma hrdinama? Korporace, imperiální giganti, kteří polykají tisíce malých živnostníků ročně.

A co myslíte, dělají to proto, že na to mají? Nikoli! Dělají to proto, že vstoupili na burzu a jejich peníze se staly virtuálními, takže si jen odpisují a připisují čísla, která jim banky s radostí potvrdí, jeikož nechtějí další vlnu první a jediné ekonomické krize, která už bude slavit své devadesáté vyročí vývěru, však již překročila sto let od svého vzniku... A tehdy, tehdy tu byli jiní hrdinové... skutečné osobnosti. A ty dělaly úplně to samé, co dělají ti dnešní - budovali ego, moc a slávu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. března 2017 v 20:50 | Reagovat

Televizi nesleduju, zprávy na internetu jen někdy, a to se vždycky neskutečně rozčílím...

2 B B | Web | 23. března 2017 v 21:57 | Reagovat

tvůj článek je ale spíš o antihrdinech :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama