Manipulace jedinou cestou?

18. dubna 2017 v 18:04 | Gruják
Stát se hlupákem, to není jen tak. A to nemyslím když člověk udělá chybu, teď hovořím o životním postoji. Jde o tu část života, kdy si říkáme dospělí (absurdně - dospělý člověk komplexně není nikdy, natož, je li hlupák). Jak však ve společnosti mísené, kde na deset hlupáků připadají dva moudří, to je ořech.

Paraořechy mi nikdy nechutnaly, ale poslední dobou je mám rád. Však kam se tyto divné šišky sápou na ořech hlupáčí! Jednat s hlupákem, to je stejné jako srážka s blbcem - počkat, to není to samé? Rozhodně nikoli! Hlupák je životní postoj, jak jsem řekl. Blbec, to je blbec. Člověk, který se rozhodl z jakékoliv příčky uzavřít do své mysli a dělat neplechu.

No a když jsme si vysvětlili rozdíl mezi hlupáek a blbcem, půjdeme na ořechy. Zcela jednoduše bychom se mohli domnívat, že je třeba hlupáka navést a on půjde naším směrem. Však je tu háček. Pokud toto udělá celá sedmina nehlupáků, tedy nehlupáci z celé společnosti, musel by se hlupák rozprsknout. No a kdo by to chtěl uklízet? Já vím, hlupáci. Však nebýt hlupákem má mít ty největší morální zásady.

No a jsme u jádra věci. Hlupák nelze směrovat směrem kam se to každému hodí, proto se tvoří takzvané stádo. Toto stádo, chcete-li dav, je taženo jedním směrem, který má nekonečně mnoho odchylek. Ty se pak vztahují na jednotlivé subjekty, které touží prosadit pohled. - Všimli jste si? Napsal jsem pohled, vizi. Nebyla řeč o žádné manipulaci. On v tom je ten problém. Stádo tu máme, však poctivé vůdce naopak vůbec ne. Pravda, občas se nějaký najde. Ten však vést nechce, když vidí, kolik nepoctivých dravců saje krev z davu.

Manipulace se tedy dnes stala jedinou cestou jak tlačit stádo určitým směrem. Jde však o velmi pochybnou společnost psychopatů, kteří stádo zneužívají ve svůj vlastní prospěch, nikoli v prospěch stáda - jistě, nic jiného než prospěch stáda nemá býti výsledkem davové mánie hlupáků.

Chyba je na světě. Je zde mnohá staletí, však lidí začlo přibývat nějak moc rychle... Lidi, nebuĎte hlupáci, nebuďte stádo. Protože pak jedině máte šanci, že s váma nebudou úplně ve všem manipulovat. Přesně tak, úplně ve všem. Nějak s váma manipulovat bude vždycky někdo. Protože máte rodinu, city, vztahy a touhy. Však jsme idi. Ale stoprocentní figurkou být nemusíme!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Profesor Hagrid Profesor Hagrid | Web | 18. dubna 2017 v 19:43 | Reagovat

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem! :-D  8-O

2 Eliss Eliss | Web | 18. dubna 2017 v 19:55 | Reagovat

Mám ve svém okolí spoustu lidí, kteří nemají názor a mění jej podle toho co jim řekne někdo ostatní. Je mi jich vážně líto...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama